Ranking rolet dzień noc ⇒ Jak wybrać odpowiednią roletę dzień noc?

Oferta rolet okiennych na obecnym rynku jest na tyle zróżnicowana pod kątem ich wzornictwa, kolorystyki, nowoczesnych technologii oraz możliwości indywidualnego montażu, że wielu z nas decyduje się na to rozwiązanie do domu czy zakładu pracy.

Rolety okienne są praktyczne w użytkowaniu, prezentują się elegancko zarówno na zewnątrz okna, jak i stanowią ciekawe dopełnienie aranżacji wnętrza danego pomieszczenia. Rosnąca popularnością wśród rozmaitych modeli rolet cieszą się ostatnimi laty rolety typu dzień-noc.

Czym są rolety dzień-noc?

Rolety typu dzień-noc, inaczej nazywane systemem rolet duolight, od ich gładkich odpowiedników odróżnia budowa: posiadają one bowiem dwie nakładające się warstwy materiału, które poprzez naprzemienne ułożenie regulują skutecznie stopień napromieniowania wnętrza. To od nas zależy, czy wpuścimy do środka rozproszone promienie słoneczne, czy wolimy zasłonić okno częściowo lub całkowicie.

Możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia dzięki pasom, z jakich zbudowane są te rolety, jest jedną z ich głównych zalet, które skłaniają wielu klientów do ich zakupu. Dzięki tej opcji mogą być bowiem używane zamiast firan, a odpowiednio dobrane pod kątem stylistyki reszty pomieszczenia dodają specyficznego charakteru całemu wnętrzu.

Jakie rolety dzień noc są najchętniej wybierane? Ranking na Luty 2022

Prezentujemy propozycje rolet dzień noc, które są najchętniej wybierane przez Kupujących.

Jakie rolety dzień-noc wybrać? Kryteria wyboru

Rodzaje rolet dzień noc

Pod kątem montażu systemu tego rodzaju rolet oraz ich stopnia przylegania do okna można wyróżnić ich trzy podstawowe podkategorie:

 • rolety dzień-noc klasyczne – są one nazywane także roletami wolnowiszącymi. Montujemy je do ściany oraz do sufitu. Mimo tego, że można dobrać je pod każdy wymiar okna, mogą utrudniać dostęp do samego okna.
 • mini rolety dzień-noc – ten rodzaj jest montowany na specjalnej taśmie klejącej bądź za pomocą haczyków zaczepianych bezpośrednio na okiennej ramie
 • rolety dzień-noc w kasetce – model kasetowy jest najbardziej higieniczny ze względu na opcję schowania rolet w całości w specjalnie obudowanej ramie. Dzięki temu sama tkanina przylega bezpośrednio do powierzchni szyby. Montaż wygląda podobnie jak w przypadku mini rolet.
Kolejny Ranking 2021:  Ranking Rolet bambusowych ⇒ Jakie wybrać najlepsze rolety bambusowe?

Wybór odpowiedniego rodzaju rolet dzień-noc zależy od Twoich upodobań. Jeśli cenisz sobie minimalizm i wygodę w utrzymywaniu rolet w czystości, warto postawić na rolety w kasecie. Dla dużych, niewymiarowych okien, które zajmują większość ściany, bardziej funkcjonalną opcją będą rolety duolight w stylu klasycznym. Z kolei jeśli zależy nam na tym, aby montaż rolet był jak najmniej inwazyjny dla stolarki okna, wtedy zdecydowanie warto postawić na rolety w wersji mini.

Gdzie warto zamontować rolety dzień-noc?

Ten model rolet sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na tym, aby móc dopasowywać intensywność naświetlenia w pomieszczeniu w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Są zatem doskonałym rozwiązaniem do wnętrz, gdzie spędzamy największą ilość czasu.

Rolety dzień-noc są bardzo popularne w biurach czy salach konferencyjnych, gdzie okna można zasłonić tak, aby w pomieszczeniu było wciąż jasno, a praca przy monitorze komputera nie nadwerężała niepotrzebnie wzroku. Największą popularnością ten model cieszy się w sypialniach lub pokoikach niemowlęcych dzięki możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

Ranking Rolet dzień noc + Opis – Luty 2022

Pełne zestawienie TOP10 najchętniej wybieranych rolet dzień noc, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking zawierający polecane rolety dzień noc jest aktualizowany na bieżąco.

☆ Mardom roleta szara mini dzień - noc 72,5 cm x 140 cm marki Obi ☆

Mardom roleta szara mini dzień - noc 72,5 cm x 140 cm marki Obi Najniższa Cena Online Roleta dzień noc CLICK 73.5 x 140 cm to połączenie estetyki i funkcjonalności, a w dzisiejszych czasach to podstawa i warto wybierać takie produkty, które łączą to w sobie. Montaż rolety zajmuje tylko kilka sekund, a to wszystko dzięki systemowi click. towar jest w pełni złożony i wystarczy go zamocować na ramie okiennej za pomocą zaczepów, które zatrzaskujemy w stosownej pozycji. Instalacja 5 razy szybsza w przypadku charakterystycznych rolet wewnętrznych. Już nie musisz się martwić, iż spędzisz cały dzień na konstrukcji – starczy kilka chwil i uzyskasz satysfakcjonujący efekt końcowy. Roleta dzie ń noc to sprytne rozwiązanie używane w aranżacji okien. Specjalna dwuwarstwowa tkanina, z poziomymi pasami o zróżnicowanej przepuszczalności światła, pozwala w przystępny sposób regulować poziom naświetlenia w środku. Działanie na zasadzie żaluzji, ale w wersji rolet. luźna regulacja pozwala nam odpowiednio zaciemnić wnętrze w słoneczne dni. Możemy zatem oglądać spokojnie telewizję albo poleniuchować w łóżku nieco dłużej. Roleta w odcieniu metalicznym podkreśli równocześnie konwencjonalne, jak i innowacyjne wnętrza. Roletę warto raz na jakiś czas przetrzeć z kurzu wilgotną szmatką, tak żeby zachowała swój pierwotny wygląd.
 • Producent OBI 
 • Szerokość 73.5 cm
 • Długość 140 cm
 • Rodzaj dzień noc 

☆ Mardom Roleta dzień noc click 103.5 x 140 cm miętowa ☆

Mardom Roleta dzień noc click 103.5 x 140 cm miętowa Najniższa Cena Online Roleta dzień noc CLICK 103.5 x 140 cm to połączenie estetyki i funkcjonalności, a w dzisiejszych czasach to podstawa i warto wybierać takie produkty, które łączą to w sobie. Montaż rolety zajmuje tylko kilka sekund, a to wszystko dzięki systemowi click. produkt jest w pełni złożony i starczy go zamocować na ramie okiennej przy pomocy zaczepów, które zatrzaskujemy w adekwatnej pozycji. Instalacja 5 razy szybsza w przypadku standardowych rolet wewnętrznych. Już nie musisz się martwić, iż spędzisz cały dzień na konstrukcji – wystarczy kilka chwil i uzyskasz satysfakcjonujący efekt końcowy. Roleta dzie ń noc to sprytne rozwiązanie stosowane w aranżacji okien. Specjalna dwuwarstwowa dzianina, z poziomymi pasami o rozmaitej przepuszczalności światła, pozwala w łatwy sposób regulować poziom naświetlenia w środku. Działanie na zasadzie żaluzji, ale w wersji rolet. luźna regulacja pozwala nam trafnie zaciemnić wnętrze w słoneczne dni. Możemy zatem oglądać spokojnie telewizję albo poleniuchować w łóżku nieco dłużej. Roleta w odcieniu delikatnej mięty to znakomita propozycja do nowoczesnych wnętrz, w których chcemy użyć mniej standardowe i modne kolory. Roletę warto raz na jakiś czas przetrzeć z kurzu wilgotną szmatką, tak by zachowała swój pierwotny wygląd.
 • Producent MARDOM 
 • Szerokość 103.5 cm
 • Długość 140 cm
 • Rodzaj dzień noc 
Kolejny Ranking 2021:  Jakie Rolety wewnętrzne do 4500 zł najlepsze? Ranking rolet wewnętrznych w cenie do 4500 zł

☆ Roleta dzień noc click 86 x 215 cm wanilia marki Mardom ☆

Roleta dzień noc click 86 x 215 cm wanilia marki Mardom Najniższa Cena Online Roleta dzień noc CLICK 86 x 215 cm to połączenie estetyki i funkcjonalności, a w dzisiejszych czasach to podstawa i warto wybierać takie produkty, które łączą to w sobie. Montaż rolety zajmuje tylko kilka sekund, a to wszystko dzięki systemowi click. towar jest w pełni złożony i wystarczy go zamocować na ramie okiennej przy pomocy zaczepów, które zatrzaskujemy w odpowiedniej pozycji. Instalacja 5 razy szybsza w przypadku charakterystycznych rolet wewnętrznych. Już nie musisz się martwić, iż spędzisz cały dzień na montażu – wystarczy kilka chwil i uzyskasz satysfakcjonujący efekt końcowy. Roleta dzień noc to sprytne rozwiązanie wykorzystywane w aranżacji okien. Specjalna dwuwarstwowa tkanina, z poziomymi pasami o różnorodnej przepuszczalności światła, pozwala w przystępny sposób regulować poziom naświetlenia we wnętrzu. Działanie na zasadzie żaluzji, lecz w wersji rolet. luźna regulacja pozwala nam optymalnie zaciemnić wnętrze w słoneczne dni. Możemy zatem oglądać spokojnie telewizję lub poleniuchować w łóżku nieco dłużej. Roleta w kolorze waniliowym podkreśli równocześnie tradycyjne, jak i innowacyjne wnętrza. Roletę warto raz na jakiś czas przetrzeć z kurzu wilgotną szmatką, tak aby zachowała swój pierwotny wygląd.
 • Producent MARDOM 
 • Szerokość 86 cm
 • Długość 215 cm
 • Rodzaj dzień noc 

☆ Mardom Roleta dzień noc pure 91 x 140 cm ciemnoszara (5907550539156) ☆

Mardom Roleta dzień noc pure 91 x 140 cm ciemnoszara (5907550539156) Najniższa Cena Online Ciemnoszara roleta dzień noc PURE w rozmiarze 91 x 140 cm to propozycja dla wszelkich tych, którzy cenią zarówno design, jak i wysoką funkcjonalność. Wygodne, proste rozwiązanie, które pomoże w słoneczne dni. Specjalna dzianina daje nam możliwość regulacji rozproszenia światła w pomieszczeniu, dając funkcję podobną do żaluzji. Składa się ona z dwóch pasów o najróżniejszej przepuszczalności światła, a całością można dowolnie sterować. komfortowy, bezinwazyjny montaż pozwoli zamocować roletę w kilka minut. Roletę wieszamy na ramie okna, za pomocą dostosowywanych wieszaków. Unikniemy wiercenia i niepotrzebnych dziur w ramie okna czy ścianie. Oszczędzimy czas i nerwy, zyskując wysmakowane wykończenie okna, które spełnia swoją podstawową funkcję - ochronę przed słońcem i ochronę prywatności. Stonowane, uniwersalne odcienie rolet PURE pozwalają na ich użycie w wielu aranżacjach - od konwencjonalnych, poprzez innowacyjne, do minimalistycznych. Chcąc jak najdłużej zachować roletę w prawidłowym stanie, należy regularnie przecierać ją wilgotną szmatką.
 • Producent MARDOM 
 • Szerokość 91 cm
 • Długość 140 cm
 • Rodzaj dzień noc 
Kolejny Ranking 2021:  Jakie Rolety plisowane Okpol najlepsze? Ranking rolet plisowanych marki Okpol

Rolety dzień-noc – nowoczesne rozwiązanie

Choć ten rodzaj rolet nie należy do najtańszych rozwiązań w kwestii zaciemniania okna, z pewnością rolety dzień-noc posiadają one wiele zalet, które wpływają na ich atrakcyjność. Stanowią same w sobie element dekoracyjny, posiadają kilka opcji montażu, a przede wszystkim dają dużą dowolność w kwestii regulacji nasłonecznienia danego wnętrza, czego nie zapewniają inne modele rolet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.