Ranking rolet plisowanych ⇒ Jak wybrać odpowiednią roletę plisowaną?

Przysłonięte okna to element, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie swojego mieszkania. Poza aspektami praktycznymi, rolety powinny również wykazywać walory estetyczne.

Z tego też powodu na rynku pojawiają się coraz nowsze modele, pasujące do najróżniejszych stylów wystroju. Jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie rodzajów jest roleta plisowana.

Aby jednak w pełni spełniała ona swoje zadanie, konieczny jest jej odpowiedni wybór. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

Jakie rolety plisowane są najchętniej wybierane? Ranking na Czerwiec 2021

Prezentujemy propozycje rolet plisowanych, które są najchętniej wybierane przez Kupujących.

Jaką roletę plisowaną wybrać? Poznajmy kryteria wyboru

Rodzaj rolety plisowanej

Rolety plisowane możemy kupić w dwóch rodzajach.

  • Pierwszy z nich to tradycyjne rolety wolnowiszące. Ich główną zaletą jest bardzo łatwy montaż – do ramy okiennej wystarczy przykleić wieszaki, co zajmuje dosłownie kilka minut.
  • Drugi rodzaj umieszczony jest w specjalnej kasecie, przez co montaż jest nieco trudniejszy. Tego typu rolety są jednak bardziej wytrzymałe, co w niektórych przypadkach może się okazać aspektem decydującym.

Sposób zwijania rolety plisowanej

Wygodne użytkowanie rolety plisowanej jest również uzależnione od sposobu jej zwijania. Tutaj również możemy wybrać optymalną opcję spośród dwóch wersji.

  • Pierwsza z nich to roleta zwijana do góry. Można powiedzieć, że jest to najpopularniejszy model – wyposażony w sznurek, który umożliwia zwinięcie materiału.
  • Druga opcja to roleta plisowana dwufunkcyjna, czyli taka, którą możemy zwinąć zarówno do góry, jak i w dół. Oba rozwiązania są wygodne, jednak to drugie umożliwia precyzyjniejsze regulowanie ilości światła, które wpada do mieszkania.

Materiał – który jest najlepszy?

Rolety to elementy wyposażenia, które są bardzo często używane. Powinny zatem być wykonane z najlepszej jakości materiałów, które nie ulegną zbyt szybko zniszczeniu. Co prawda, lepszej jakości materiał może oznaczać nieco wyższą cenę, jednak taka inwestycja jest bardziej opłacalna niż rychła wymiana poszczególnych elementów. Na rynku dostępne są następujące materiały:

  • tworzywo sztuczne,
  • cienkie tkaniny,
  • dzianiny,
  • włókno bambusowe,
  • drewno.

Wybór materiału, z którego będzie wykonana nasza roleta plisowana, powinien być uzależniony nie tylko finansami, ale również aspektami praktycznymi. O czym tutaj mowa? Między innymi o stopniu zacienienia pomieszczeń, jaki chcemy finalnie uzyskać.

Jeśli zależy nam na solidnej blokadzie promieni słonecznych, powinniśmy zdecydować się na modele wykonane z drewna lub ciemnych, matowych materiałów. Takie rozwiązanie sprawdzi się na przykład w sypialniach, których okna wychodzą na wschód – solidna bariera pozwoli spokojnie odpocząć nawet największym śpiochom.

Z kolei wszędzie tam, gdzie promienie słoneczne domownikom nie są aż takie straszne, doskonale sprawdzą się cienkie tkaniny oraz rolety wykonane z tworzywa sztucznego.

Wybór odpowiedniego materiału jest również istotny, jeśli w mieszkaniu przebywają alergicy – zwłaszcza ci nietolerujący kurzu. Warto tutaj rozważyć zakup modelu wykonanego z materiału antystatycznego, na którym nie gromadzi się kurz.

Optymalny wymiar rolet plisowanych

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest odpowiedni rozmiar rolet plisowanych. Każda z nich musi zostać dobrana indywidualnie do konkretnego okna. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. W sklepach dostępne są gotowe opcje dostosowane do standardowych wymiarów. Jeśli jednak nasze okna nie są typowe, nic straconego – możemy zamówić rolety plisowane robione na wymiar.

Rolety to nie tylko praktyczny element wyposażenia mieszkania, ale również pewnego rodzaju dekoracja, która stwarza odpowiedni klimat w pomieszczeniu. Przed jej zakupem warto zatem dokładnie sobie przemyśleć, czego potrzebujemy i jak sobie wyobrażamy efekt końcowy. Roleta plisowana to niewątpliwie opcja, która sprosta naszym wymaganiom.

Ranking Rolet plisowanych + Opis – Czerwiec 2021

Pełne zestawienie TOP10 najchętniej wybieranych rolet plisowanych, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking zawierający polecane plisowane rolety jest aktualizowany na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *