Ranking Rolet rzymskich ⇒ Jak wybrać odpowiednią roletę rzymską?

W większości domów jednym z podstawowych elementów wyposażenia są rolety. Pomagają one utrzymać w pomieszczeniu optymalną temperaturę podczas upałów, blokują zbyt mocne promienie słoneczne, które świecąc na ekran uniemożliwiają oglądanie telewizji czy granie na komputerze, a także chronią przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów.

Są bardzo praktyczną i wygodną opcją, nic więc dziwnego, że są tak chętnie wybierane. Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest roleta rzymska. Na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

Jakie rolety rzymskie są najchętniej wybierane? Ranking na Czerwiec 2021

Prezentujemy propozycje rolet rzymskich, które są najchętniej wybierane przez Kupujących.

Jaką roletę rzymską wybrać? Kryteria wyboru

Stopień zaciemnienia

Pierwsze kryterium jakie należy wziąć pod uwagę to to, jak dużą ilość słońca ma blokować roleta. Dostępne są nie tylko modele standardowe z materiału, ale także półprzezroczyste, które choć przepuszczają dużo światła, mogą być uciążliwe latem. Na stopień zaciemnienia oczywiście największy wpływ ma zastosowany materiał – im grubszy, tym lepiej chroni przed promieniami. Warto jednak pamiętać, że grube, ciężkie materiały mogą być trudne w utrzymaniu w czystości, a ich pranie może być nie lada wyzwaniem. Ale, nie tylko grubość materiału jest tutaj decydująca – ważną rolę odgrywa także jego kolor. Jasne materiały mogą przepuszczać aż o 30% więcej światła.

Kolejny Ranking 2021:  Jakie Rolety plisowane Contrio najlepsze? Ranking rolet plisowanych marki Contrio

Dostępne są również rolety rzymskie zaciemniające – z materiału typu blackout. Oznacza to, że taka roleta zatrzymuje nawet 95% światła. To, jak wiele światła ma przepuszczać dany model zależy tylko i wyłącznie od preferencji kupującego oraz tego, do jakiego pomieszczenia jest on przeznaczony. Naturalnym jest, że do pokoju, w którym często ogląda się filmy, lepszym wyborem będzie coś ciemniejszego, a do kuchni- cieńsza i lżejsza roleta. Jeśli trudno jest podjąć decyzję warto pomyśleć o roletach rzymskich typu duo, które łączą w sobie funkcję firany oraz rolety.

Mechanizm

Jest to kolejny bardzo ważny aspekt. Aby roleta chodziła płynnie i bez zacinania obowiązkowy jest porządny mechanizm, który da radę nawet z dużymi i ciężkimi modelami. Najczęściej wybierana opcja to rolety rzymskie obsługiwane manualnie, które w zestawie mają roletę sterowaną ręcznie, mocowanie, szprosy oraz obciążnik. To opcja dla osób lubiących tradycyjne rozwiązania. Kolejną możliwością są bateryjne rolety rzymskie, które pozwalają na sterowanie roletą bez wysiłku. Co więcej, pilot, który często dołączony jest do zestawu umożliwia sterowanie roletami zdalnie, co oznacza, że nie trzeba do nich podchodzić aby je zasunąć lub odsunąć. Zasilane są one bateriami, które można łatwo naładować. Ostatnia propozycja to mechanizm elektryczny, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania. On również pozwala na zdalne sterowanie za pomocą pilota. Jedyna różnica to to, że wyposażony jest w silnik, a więc nie trzeba go ładować.

Kolejny Ranking 2021:  Jakie Rolety wewnętrzne do 1300 zł najlepsze? Ranking rolet wewnętrznych w cenie do 1300 zł

Sposób montażu

Nie bez znaczenia jest to, jaki jest sposób montażu danej rolety. Na rynku dostępne są takie opcje:

  • Rolety rzymskie na rzepy – jest to najpopularniejszy rodzaj. Jest to opcja, która jest łatwa w użyciu oraz pozwala na szybki demontaż w razie potrzeby.
  • Rolety rzymskie na karnisz – jest to rozwiązanie, o którym nie każdy wie i mało kto go stosuje. Jednak jeśli nie ma możliwości zamontowania rolety na oknie, wtedy może być to dobry wybór. Posiada ona przelotki i zawiesza się ją na karniszu tak, jak standardową zasłonę.

Ranking Rolet rzymskich + Opis – Czerwiec 2021

Pełne zestawienie TOP10 najchętniej wybieranych rolet rzymskich, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking zawierający polecane rzymskie rolety jest aktualizowany na bieżąco.

Podsumowanie

Jak widać, wybór rolety rzymskiej nie jest tak trudnym zadaniem. Warto zwrócić uwagę na wyżej wymienione aspekty, aby cieszyć się dobrym zakupem i aby posłużyła ona przez wiele lat. Przede wszystkim wybierając dany model, należy mieć na uwadze jego jakość i staranność wykończenia. Często dobrze jest dopłacić za roletę wykonaną lepiej, po to, aby nie trzeba było jej po niedługim czasie wymieniać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *