Ranking Karniszy drewnianych ⇒ Jakie karnisze drewniane będą najlepsze?

Kończąc remont mieszkania lub tylko decydując się na jego wystrój, często zapominamy, o jednej z ważniejszych kwestii, jaką jest wybór odpowiedniego karnisza, który nie tylko wpływa na estetykę wnętrza, ale także na funkcjonalność.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów karniszy, w zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane. Niewątpliwie w dalszym ciągu dużą popularnością cieszą się drewniane karnisze, które łączą ze sobą klasykę z elegancją oraz prostotą. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące karniszy wykonanych z drewna, rodzaje ofert dostępnych na rynku, a także ich wady oraz zalety.

Jakie karnisze drewniane są najchętniej wybierane? Ranking na Luty 2022

Prezentujemy propozycje karniszy drewnianych, które są najchętniej wybierane przez Kupujących.

Kilka słów o drewnianych karniszach

Karnisz jest niewątpliwie jednym z nieodłącznych elementów wystroju okiennego. Do niego mocowane są piękne firany, zasłony, lambrekiny oraz rolety rzymskie. Dzięki niemu możemy wyeksponować urodę wybranych przez nas tkanin. Kiedyś drewniane karnisze można było spotkać w prawie każdym domu lub mieszkaniu.

Kolejny Ranking 2021:  Ranking karniszy białych - Jakie wybrać najlepsze karnisze białe?

Obecnie najczęściej wybierane są do wnętrz o stylistyce rustykalnej, klasycznej, a także chętnie sięgają po ten wybór miłośnicy ciepłych i przytulnych wnętrz. Drewniane karnisze wprowadzają do pomieszczenia pewną domową aurę, wpływając na dobre samopoczucie osób, w nim przebywających.

Jak dobrać drewniany karnisz do wnętrza?

Decydując się na zakup karniszy, które są wytworzone z drewna, musimy pamiętać, by oprócz wpisania się do stylu wnętrza, były również dopasowane co do rozmiaru okna oraz rodzaju dekoracji. Karnisze te wykonywane są najczęściej z buku, sosny lub brzozy, a następnie malowane specjalną farbą przeznaczoną tylko do drewna, która zawiera również impregnat mający na celu jego ochronę oraz zabezpieczenie przed np. wilgocią.

Wybierając karnisz do domu, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Należą do nich między innymi:

  • kolor drewnianych mebli, jeśli są już ustawione w pomieszczeniu, w którym ma być zamontowany karnisz;
  • odcień okien oraz drzwi;
  • kolor podłogi w pomieszczeniu.

Podczas dekorowania pomieszczenia, w którym zdecydowaliśmy się na drewniany karnisz, musimy zadbać, aby wszystkie dekoracje i elementy ze sobą współgrały, aby cała aranżacja wnętrza była ciekawsza dla oka, a także tworzyła spójną całość. Wybierając dodatki, takie jak zasłony, tekstylia, należy pamiętać, iż drewno uwielbia naturalne tkaniny, takie jak bawełna oraz len. Cięższe i zbyt wzorzyste materiały mogą sprawić, że dane wnętrze będzie mocno przytłoczone.

Kolejny Ranking 2021:  Ranking karniszy miedzianych - Jakie wybrać najlepsze karnisze miedziane?

Jakie są rodzaje drewnianych karniszy dostępnych na rynku?

W zależności od wybranego producenta, oferty dotyczące karniszy wykonanych z drewna mogą się różnić od siebie. Jednakże możemy wyszczególnić dwa podstawowe rodzaje:

  • drewniany karnisz pojedynczy – składa się z jednego drążka wraz z kółkami i żabkami. Największa jego zaletą jest subtelne połączenie klasyki wraz z prostotą. Decydując się na ten wybór, zawieszone przez nas tkaniny znajdują się tylko na jednej płaszczyźnie i nie mamy możliwości przesuwania ich względem siebie. Oznacza to, iż decydujemy się na ich wybór przeważnie w sytuacji, gdy mamy już w oknie rolety czy żaluzje;
  • drewniany karnisz podwójny – składa się z dwóch drążków, które umieszczone są w sposób równoległy do siebie. Decydując się na ich wybór, zyskujemy możliwość powieszenia osobno zasłon na jednym drążku oraz firan na drugim. Podwójna konstrukcja karnisza pozwala nam zasłonić okno wybranymi przez nas zasłonami, nadając całemu wnętrzu pewnej głębi oraz charakteru.

Jakie są metody wieszania firanek oraz zasłon na drewnianych karniszach?

Drewniane karnisze są wszechstronne, jeśli chodzi o metody wieszania na nich tkanin. W łatwy oraz szybki sposób możemy umieścić na nich tekstylia z metalowymi oczkami, szelkami, żabkami oraz tunelami. Metoda wieszania zasłon oraz firan zależy przede wszystkim od konstrukcji karnisza.

Kolejny Ranking 2021:  Ranking karniszy na przelotki - Jakie wybrać najlepsze karnisze na przelotki?

Na rynku dostępne są warianty zakończone hakami, na których umieszcza się drążek, a także karnisze wraz z wspornikami ze specjalnymi otworami, przez które drążek przechodzi.

Zalety oraz wady drewnianych karniszy

Niewątpliwie drewno należy do najbardziej szlachetnych materiałów, pięknych w swojej prostocie, które pomaga nam uzyskać ciepłą i domową atmosferę, która może nam się kojarzyć ze spokojem, ciszą oraz harmonią. Drewno jest materiałem ekologicznym, stąd też wybierając drewniane karnisze, znacznie przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego. Dzieje się tak, ponieważ produkty te nie przyczyniają się do wytwarzania szkodliwych substancji podczas ich użytkowania. Kolejną zaletą drewnianych karniszy jest też różnorodność kolorystyczna, a także szeroka gama końcówek, od bardzo prostych, do ozdobnych.

Pomimo dużej popularności oraz wielu zalet, karnisze drewniane posiadają również wady. Jedną z głównych wad jest to, iż nie pasują do każdego stylu. Jak idealnie wpasowują się w styl rustykalny lub retro, tak zdecydowanie dziwnie oraz źle będą wyglądać we wnętrzach nowoczesnych lub o charakterze loft.

Ranking Karniszy drewnianych + Opis – Luty 2022

Pełne zestawienie TOP10 najchętniej wybieranych karniszy drewnianych, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking zawierający polecane karnisze drewniane jest aktualizowany na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.