Ranking Karniszy sufitowych ⇒ Jak dobrać odpowiednie karnisze sufitowe?

Karnisze sufitowe powinny być dopasowane zarówno do stylu wnętrza, jak i rozmiaru okien. To bardzo istotny element wyposażenia, który powinien być wysokiej jakości. Wybierając karnisze, powinniśmy pamiętać o tym, że posłużą nam one przez wiele lat. Muszą być nie tylko wytrzymałe, ale również estetycznie wykonane. Karnisze sufitowe pełnią funkcję użytkową, a przy tym mogą być efektowną ozdobą pomieszczenia. Jakie karnisze sufitowe wybrać?

Jakie karnisze sufitowe są najchętniej wybierane? Ranking na Luty 2022

Prezentujemy propozycje karniszy sufitowych, które są najchętniej wybierane przez Kupujących.

Jakie karnisze sufitowe wybrać? Kryteria zakupowe karniszy sufitowych

Jakie karnisze sufitowe – pojedyncze czy podwójne?

Na początku powinniśmy zastanowić się, czy będziemy potrzebować jedynie karniszów pojedynczych do powieszenia firan, czy jednak podwójnych, gdyż chcemy zawiesić firany oraz zasłony. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić karnisz pojedynczy z podwójnymi wspornikami i zostawić tylne mocowania na uchwycie puste. W ten sposób będzie można dokupić rury i żabki na tylny tor.

Kolejny Ranking 2021:  Ranking karniszy 4m - Jakie wybrać najlepsze karnisze 4m?

Karnisz sufitowy pojedynczy znajduje zastosowanie przede wszystkim w kuchni, gdzie zasłony nie są potrzebne, ale także w łazience. Model podwójny jest najczęściej wybierany do sypialni i salonów.

Jaki materiał wykonania?

Dostępnych jest parę rodzajów karniszy, jeśli chodzi o materiał ich wykonania. Najczęściej wybierane są:

  • karnisze sufitowe metalowe,
  • karnisze sufitowe plastikowe,
  • karnisze sufitowe drewniane.

Karnisze sufitowe drewniane były bardzo popularne w ubiegłych latach. Zazwyczaj do ich wykonania używało się drewna dębowego i sosnowego, po czym były one lakierowane. To elementy bardzo wytrzymałe, pasujące zwłaszcza do wnętrz klasycznych. Produkty metalowe odznaczają się solidnym wykonaniem, nie ulegają korozji. Popularne są zwłaszcza karnisze sufitowe mosiężne i aluminiowe. W sklepach zakupić można także karnisze sufitowe aluminiowe z maskownicą. Innym rodzajem są karnisze sufitowe PCV. Tworzą one harmonijną kompozycję z plastikowymi oknami. Nie są tak wytrzymałe, jak pozostałe propozycje, jednak ich zaletą jest praktyczność i estetyka wykonania.

Jaki kolor karniszy metalowych?

Decydując się na karnisz metalowy, do wyboru mamy jego parę kolorów. Podczas podejmowania decyzji, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim kolor żyrandoli, barwę lamp i kolor okuć przy meblach. Wszystko powinno tworzyć jednolitą kolorystycznie kompozycję. Pamiętajmy o tym, aby nie łączyć ze sobą odcieni złotych ze srebrnymi, a także matowych z satynowymi. Dostępne odcienie kolorystyczne karniszy sufitowych z metalu to:

  • satyna nikiel,
  • chrom matowy,
  • złoty antyk,
  • nikiel.
Kolejny Ranking 2021:  Ranking karniszy linkowych - Jakie wybrać najlepsze karnisze linkowe?

Ważny jest jednak nie tylko sam kolor wybranego modelu, ale także jego końcówka. Może mieć ona wiele kształtów (np. liść, łezka, kula). Tutaj wiele zależy od indywidualnych preferencji i stylu panującego w mieszkaniu. Bogato zdobione końcówki polecane są do aranżacji klasycznych, te subtelne i proste, lepiej pasują do mieszkań nowoczesnych i urządzonych w stylu minimalistycznym.

Jak dobrać długość karnisza sufitowego?

Zacznijmy od zmierzenia otworu okiennego, wtedy poznamy potrzebną długość karnisza oraz rodzaj mocowania. Pamiętajmy o paru ważnych kwestiach. Firana czy też zasłona nie może opierać się o parapet, czy grzejnik. Zazwyczaj karnisz montuje się na wspornikach o długości ok. 15 cm. Długość rury karnisza powinna być o ok. 40 cm większa aniżeli szerokość okna. Z obydwu stron karnisz powinien wystawać poza ramy okienne o około 15-20 cm.

Jakie są dostępne końcówki?

Ozdobne końcówki karnisza możemy dobrać według własnego gustu. Pamiętając, iż przedłużają one karnisz, nawet o paręnaście centymetrów. Dla klasycznych firanek wybierane są tradycyjne żabki. To rozwiązanie bardzo uniwersalne, co ważne pasujące do wielu rodzajów karniszy. Jeśli natomiast firanki posiadają szelki czy przelotki, niepotrzebne są żadne końcówki. Bardzo popularne stały się właśnie przelotki i tunele, niezwykle wygodne w stosowaniu i bardzo praktyczne.

Oprócz tego, sporym zainteresowaniem cieszą się również niewidoczne karnisze sufitowe, gdzie zasłony montowane są na specjalne agrafki. To dobra opcja, jeśli w firanę została wszyta specjalna taśma, umożliwiająca taki montaż. Taśma marszcząca pozwala na układanie firan i nadawanie im unikalnej postaci. W sklepach znaleźć można również karnisze sufitowe skośne, które mogą mieć osłonę w formie między innymi łuku.

Ranking Karniszy sufitowych + Opis – Luty 2022

Pełne zestawienie TOP10 najchętniej wybieranych karniszy sufitowych, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking zawierający polecane karnisze sufitowe jest aktualizowany na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.