Ranking Markiz ⇒ Jakie markizy będą najbardziej odpowiednie?

Markiza jest często wybieranym rozwiązaniem, wykorzystywanym na balkonach i tarasach. Jest to rodzaj lekkiego zadaszenia z wysokiej jakości tkaniny, odpornej na czynniki atmosferyczne.

Zadaniem markiz jest ochrona użytkowników przed nagłymi opadami deszczu. Oprócz tego, markiza pozwala na aranżację zacienionej przestrzeni na tarasie czy balkonie, w okresie letnim. Dzięki niej, możliwy jest komfortowy odpoczynek na balkonie, również w letnie i gorące dni. Markizy – jak wybrać te odpowiednie, które spełnią nasze wymagania?

Jakie markizy są najchętniej wybierane? Ranking na Luty 2022

Prezentujemy propozycje markiz, które są najchętniej wybierane przez Kupujących.

Jakie są rodzaje markiz?

Przed wyborem idealnej markizy, warto zapoznać się z rodzajami tych zadaszeń.

 • markizy balkonowe – dedykowane do osłaniania mocno nasłonecznionych balkonów, okien, niewielkich tarasów i loggi;
 • markizy tarasowe – o większych rozmiarach niż modele balkonowe, mają zasięg nawet do 3,5 m. Znajdują zastosowanie w osłanianiu sporych tarasów, ich materiał jest impregnowany, a ramiona składają się przegubowo. Ponadto, można regulować ich kąt nachylenia;
 • markizy koszowe – odznaczają się półokrągłym kształtem, przeważnie wykorzystywane są do dekorowania okien, wejść do lokali użyteczności publicznej oraz witryn, mogą być także zamontowane nad drzwiami balkonowymi.

Markizy – jak wybrać te odpowiednie?

Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na parę kluczowych aspektów, wpływających na wybór najlepszej dla nas opcji.

Materiał wykonania

To właśnie od materiału będzie zależeć jakość markizy i to, ile nam ona posłuży. Zadaszenie musi zostać wykonane z tkaniny szczelnej, odpornej na warunki atmosferyczne, wytrzymałej i oczywiście impregnowanej. Wysokiej jakości markiza będzie skutecznie chroniła nas przed silnym słońcem i deszczem.

Oprócz tego materiał musi być odporny na rozdarcie, zanieczyszczenia powietrza, intensywny wiatr, płowienie, a także pleść i kurz. Powinna także dobrze odbijać szkodliwe promieniowanie UV.

Warto również pamiętać o estetyce wykonania, materiał nie powinien zbyt szybko ulec wypłowieniu, co znacznie popsuje jej wygląd. Markizy zazwyczaj produkowane są z materiałów powlekanych tworzywem sztucznym, przez co są one wysoce wytrzymałe.

Dobra prezencja

Markiza musi także ładnie wyglądać na danym budynku. Kolor powinien być dopasowany do elewacji, tak aby tworzył z nią spójną całość i był ciekawym akcentem. Markizy dostępne na rynku są w wielu kolorach i wzorach, więc z łatwością można dopasować wygląd danego modelu do własnego gustu oraz wyglądu tarasu czy balkonu.

Co ważne, markizy można umieścić właściwie w dowolnym miejscu (wnęka, sufit, ściana).

Wymiary

Markiza powinna być idealnie dopasowana do rozmiaru tarasu. Co ważne, jej powierzchnia musi być większa od przestrzeni, która ma zostać nią osłonięta. Warto więc przed zakupem markizy dokładnie wymierzyć powierzchnię, która ma zostać zacieniona. Następnie do uzyskanych wyników należy jeszcze dodać ok. 1,5 metra. Oprócz tego, do markizy z obu stron warto dodać jeszcze metr – w ten sposób wnętrze domu nie będzie się bardzo nagrzewało w lecie.

Sposób rozwijania markizy

Klasycznym rozwiązaniem jest rozwianie markizy przy pomocy specjalnej taśmy, którą trzeba podciągnąć lub opuścić zasłonę. Nowocześniejszą propozycją są korby, a najnowszą opcją są specjalne elektryczne silniki. Zastosowanie pilota, dzięki któremu można sterować markizą, jest oczywiście najwygodniejszym rozwiązaniem. Należy jednak mieć na uwadze, że taki system jest narażony na awarię.

Potrzeby użytkowników

Przed zakupem markizy należy wziąć także pod uwagę swoje własne potrzeby. Przede wszystkim ważne jest to, do czego właściwie takie zadaszenie będzie nam służyć. Markizy do tarasu oraz balkonu różnią się od siebie.

Przed wybraniem idealnego modelu należy także zastanowić się nad wyborem rodzaju sterowania. Niezbędne jest także dokonanie właściwych pomiarów miejsca, gdzie będzie ona użytkowana (szerokość, głębokość, stopień nasłonecznienia, kąt nachylenia, sposób montowania).

Kolejny Ranking 2021:  Ranking markiz wolnostojących - Jakie wybrać najlepsze markizy wolnostojące?

Jasna czy może ciemna markiza?

To od poziomu jasności zależeć będzie stopień blokowania światła, przez co podwyższy się komfort wypoczynku na tarasie czy balkonie. Podjęta decyzja wpłynie również na efekt wizualny całego budynku.

Oprócz tego kolory wpływają w dużym stopniu na nasze samopoczucie. Kolor biały i zielony uspokaja, niebieski dodaje świeżości i jest odprężający, natomiast pomarańczowy dodaje energii.

Ranking Markiz + Opis – Luty 2022

Pełne zestawienie TOP10 najchętniej wybieranych markiz, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking zawierający polecane markizy jest aktualizowany na bieżąco.

☆ Markiza zewnętrzna amz solar 07 78x140 marki Fakro ☆

Markiza zewnętrzna amz solar 07 78x140 marki Fakro Najniższa Cena Online FAKRO AMZ Solar gr. I Markiza elektryczna to odpowiednie połączenie wydajności ochrony przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. dzięki temu, iż markiza absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, a nie w pomieszczeniu, wyraźnie lepiej chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem niż dodatki wewnętrzne. Umożliwia jednocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem. Ponadto umieszczenie markizy za oknem nie ogranicza powierzchni przeszklenia okna. Markiza zapewnia do 8 razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi. Markiza elektryczna zagwarantuje wyjątkowy komfort obsługi. Po zamontowaniu markizy starczy nacisnąć przycisk na pilocie lub na sterowniku, a w jednej chwili możemy zasłonić markizą okno dachowe. Możemy ją ponadto zatrzymać w dowolnej pozycji. Markiza dostępna jest w dwóch wersjach: AMZ Z-Wave zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave, AMZ SOLAR zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana przy pomocy pilota, Może być sterowana w jednym z trzech trybów: samoczynnym (automatyczne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie przy pomocy pilota), pakiet nie gromadzi pilota . Markiza Solar jest zasilana z zestawu akumulatorów 12VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane poprzez panel solarny. Markiza AMZ produkowana jest z wytrzymałej, wytrzymałej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina ta jest zrolowana na wałku z silnikiem i umieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym nad oknem. W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje odpowiednie napięcie tkaniny pomiędzy prowadnicami i zapobiega wypadaniu tkaniny z prowadnic. Takie połączenie tkanina-profil powiększa jej wytrzymałość na wiatr. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h, a wiatru bocznego, aż do 220km/h. Charakterystyka: skuteczna ochrona przed uciążliwym upałem;ochrona przed nadmiarem promieni słonecznych przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności,zapewnia równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed zgubnym oddziaływaniem refleksów, stanowczo przy pracy z komputeremochrona przed destrukcyjnym promieniowaniem UV;zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel,wysoka odporność na wiatr. Efekt prześwitu względnego 10% - markizy z Grupy I 089 — grafitowy 090 — ciemny popiel przekazany rozmiar jest rozmiarem okna do którego nadaje się markiza. towar dostępny tylko na zamówienie. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie. INSTRUKCJA montażu MARKIZY FAKRO AMZ SOLAR
 • Producent FAKRO 
 • Wymiary 78 x 140 cm

☆ Markiza zewnętrzna FAKRO AMZ Solar 06 78x118 ☆

Markiza zewnętrzna FAKRO AMZ Solar 06 78x118 Najniższa Cena Online FAKRO AMZ Solar gr. II Markiza elektryczna to stosowne połączenie wydajności ochrony przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. dzięki temu, iż markiza absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, a nie w pomieszczeniu, znacznie lepiej chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem aniżeli dodatki wewnętrzne. Zezwala na równocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem. Dodatkowo umieszczenie markizy za oknem nie zniża powierzchni przeszklenia okna. Markiza zapewnia do 8 razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi. Markiza elektryczna gwarantuje nieszablonowy komfort obsługi. Po zamontowaniu markizy wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie albo na sterowniku, a w jednej chwili możemy zasłonić markizą okno dachowe. Możemy ją na dodatek zatrzymać w dowolnej pozycji. Markiza dostępna jest w dwóch wersjach: AMZ Z-Wave zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana przy pomocy pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave, AMZ SOLAR zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana przy pomocy pilota, Może być sterowana w jednym z trzech trybów: samoczynnym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (automatyczne rozwijanie, zwijanie przy pomocy pilota), komplet nie posiada pilota . Markiza Solar jest zasilana z zestawu akumulatorów 12VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane poprzez panel solarny. Markiza AMZ tworzona jest z wytrzymałej, opornej na czynniki atmosferyczne dzianiny z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina ta jest zrolowana na wałku z silnikiem i umieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym nad oknem. W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje adekwatne napięcie dzianiny między prowadnicami i uniemożliwia wypadaniu tkaniny z prowadnic. Takie połączenie tkanina-profil powiększa jej niepodatność na wiatr. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o szybkości do 120 km/h, a wiatru bocznego, aż do 220km/h. Charakterystyka: skuteczna ochrona przed uciążliwym upałem;ochrona przed nadmiarem promieni słonecznych przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności,gwarantuje równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając naszym oczom wizualny komfort, broniąc je przed zgubnym oddziaływaniem refleksów, nad wyraz przy pracy z komputeremochrona przed krzywdzącym promieniowaniem UV;zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel,wysoka niepodatność na wiatr. Efekt prześwitu względnego 1% - markizy z Grupy II 092 — popiel podany rozmiar jest wymiarem okna do którego pasuje markiza. towar dostępny tylko na zamówienie. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie. INSTRUKCJA montażu MARKIZY FAKRO AMZ SOLAR
 • Producent FAKRO 
 • Wymiary 78 x 118 cm

☆ Markiza tarasowa z napędem 5 x 3 metry nori 2 beżowa marki Naterial ☆

Markiza tarasowa z napędem 5 x 3 metry nori 2 beżowa marki Naterial Najniższa Cena Online Markiza zewnętrzna z napędem z wysuwanym ramieniem Nori 2 beżowa 5x3 metry. Z napędem. Ochroń się przed słońcem i ciesz się swoim tarasem dzięki markizie Nori 2. Dzianina akrylowa markizy gwarantuje korzystną oporność na blaknięcie i perfekcyjną ochronę przed promieniowaniem UV. Przy umiarkowanym deszczu dzianina nie przepuszcza wody. Markiza posiada szczelną kasetę która chroni tkaninę, ramiona i silnik przed warunkami atmosferycznymi i brudem. Dzięki silnikowi markiza zapewni dla Ciebie potrzebny cień bez wysiłku. Zdalne sterowanie zezwala na otwieranie i zamykanie dystansu. Na markizie można zamontować sprzedawany oddzielnie anemometr w celu ochrony przed wiatrem. Po zainstalowaniu, zmotoryzowana markiza składa się samoczynnie, gdy anemometr wykryje silniejszy najczęściej wiatr. Przymocuj markizę do ściany albo sufitu przy pomocy sprzedawanych osobno wsporników. Markiza Nori jest ponadto dostępna w wersji ręcznej (model Nori) i zmotoryzowanej z diodą LED (model 2 Nori LED). Przystępne są również inne odcienie dzianin.
 • Producent NATERIAL 
 • Wymiary 300 x 500 cm
Kolejny Ranking 2021:  Ranking markiz okiennych zewnętrznych - Jakie wybrać najlepsze markizy okienne zewnętrzne?

☆ Markiza zewnętrzna FAKRO AMZ Solar 07 78x140, fakro amz II Solar 78x140 ☆

Markiza zewnętrzna FAKRO AMZ Solar 07 78x140, fakro amz II Solar 78x140 Najniższa Cena Online FAKRO AMZ Solar gr. II Markiza elektryczna to trafne połączenie wydajności ochrony przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. dzięki czemu, iż markiza absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, a nie w pomieszczeniu, pokaźnie lepiej chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem niż dodatki wewnętrzne. Pozwala na jednocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem. Dodatkowo umieszczenie markizy za oknem nie obniża powierzchni przeszklenia okna. Markiza zapewnia do 8 razy produktywniejszą ochronę przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi. Markiza elektryczna gwarantuje wyjątkowy komfort obsługi. Po zamontowaniu markizy wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie lub na sterowniku, a w jednej chwili możemy zasłonić markizą okno dachowe. Możemy ją w dodatku zatrzymać w dowolnej pozycji. Markiza dostępna jest w dwóch wersjach: AMZ Z-Wave zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana przy pomocy pilota albo przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave, AMZ SOLAR zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana przy pomocy pilota, Może być sterowana w jednym z trzech trybów: automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (automatyczne rozwijanie, zwijanie przy pomocy pilota), zestaw nie mieści pilota . Markiza Solar jest zasilana z zestawu akumulatorów 12VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane przez panel solarny. Markiza AMZ tworzona jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina ta jest zrolowana na wałku z silnikiem i umieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym nad oknem. W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje optymalne napięcie tkaniny między prowadnicami oraz uniemożliwia wypadaniu dzianiny z prowadnic. Takie połączenie tkanina-profil rozszerza jej oporność na wiatr. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h, a wiatru bocznego, aż do 220km/h. Charakterystyka: skuteczna ochrona przed uciążliwym upałem;ochrona przed nadmiarem promieni słonecznych przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności,zagwarantuje równomierny rozkład natężenia światła, gwarantując naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed zgubnym oddziaływaniem refleksów, istotnie przy pracy z komputeremochrona przed destrukcyjnym promieniowaniem UV;zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel,wysoka odporność na wiatr. Efekt prześwitu względnego 1% - markizy z Grupy II 092 — popiel przekazany wymiar jest wymiarem okna do którego pasuje markiza. produkt dostępny tylko na zamówienie. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie. INSTRUKCJA konstrukcji MARKIZY FAKRO AMZ SOLAR
 • Producent FAKRO 
 • Wymiary 78 x 140 cm

☆ Markiza zewnętrzna amw 78x140 marki Okpol ☆

Markiza zewnętrzna amw 78x140 marki Okpol Najniższa Cena Online OKPOL AMW Markiza zewnętrzna AMW pozwala ograniczyć liczba światła wpuszczanego do wnętrza. Tkanina z włókna szklanego, wytrzymałego na działanie czynników atmosferycznych, broni poddasze przed nadmiernym nasł onecznieniem, wpływa na obniżenie temperatury i u osiągalnia częściowe zaciemnienie wnętrza o każdej porze dnia. Zależnie od podanego modelu okna dobieramy właściwą markizę - AMW albo AMZ Markiza AMW montowana jest w wewnętrznej części okna. Mechanizm markizy ukryty jest pod górną częścią kołnierza uzyskując tym samym uzupełniającą ochronę. Zwinięta markiza jest od zewnętrznej strony kompletnie ukryta. Markiza tworzona jest z włókna szklanego opornego na działanie czynników atmosferycznych. Delikatnie rozprasza światło wpadające przez okno zapewniając unikatowy klimat wewnątrz. przekazany wymiar jest wymiarem okna do którego pasuje markiza. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie, w celu dostosowania odpowiedniego modelu markizy. Do okien Okpol o początkowych oznaczeniach: OT, OTV, OT PVC, OC, OSL, NK, NKV, a także Klasik, Venus, Saturn, Mars przeznaczony jest model markizy o oznaczeniu AMZ. (w sytuacji wątpliwości czy markiza będzie pasować, prosimy o kontakt telefoniczny albo mailowy)
 • Producent OKPOL 
 • Wymiary 78 x 140 cm

☆ Markiza zewnętrzna amz solar 06 78x118 marki Fakro ☆

Markiza zewnętrzna amz solar 06 78x118 marki Fakro Najniższa Cena Online FAKRO AMZ Solar gr. I Markiza elektryczna to adekwatne połączenie sprawności ochrony przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. dzięki temu, że markiza absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, a nie w pomieszczeniu, widocznie lepiej broni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem aniżeli dodatki wewnętrzne. Umożliwia równocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem. Na dodatek umieszczenie markizy za oknem nie zniża powierzchni przeszklenia okna. Markiza zapewnia do 8 razy produktywniejszą ochronę przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi. Markiza elektryczna gwarantuje wyjątkowy komfort obsługi. Po zamontowaniu markizy wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie albo na sterowniku, a w jednej chwili możemy zasłonić markizą okno dachowe. Możemy ją jeszcze zatrzymać w dowolnej pozycji. Markiza przystępna jest w dwóch wersjach: AMZ Z-Wave zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana przy pomocy pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave, AMZ SOLAR zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana przy pomocy pilota, Może być sterowana w jednym z trzech trybów: automatycznym (automatyczne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota), komplet nie posiada pilota . Markiza Solar jest zasilana z kompletu akumulatorów 12VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane poprzez panel solarny. Markiza AMZ wytwarzana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne dzianiny z włókien szklanych powlekanych PVC. Dzianina ta jest zrolowana na wałku z silnikiem i umieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym nad oknem. W krawędziach dzianiny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje optymalne napięcie tkaniny między prowadnicami oraz uniemożliwia wypadaniu tkaniny z prowadnic. Takie połączenie tkanina-profil zwiększa jej oporność na wiatr. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h, a wiatru bocznego, aż do 220km/h. Charakterystyka: skuteczna ochrona przed uciążliwym upałem;ochrona przed nadmiarem promieni słonecznych przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności,zagwarantuje równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając naszym oczom wizualny komfort, broniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputeremochrona przed krzywdzącym promieniowaniem UV;zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel,wysoka wytrzymałość na wiatr. Efekt prześwitu względnego 10% - markizy z Grupy I 089 — grafitowy 090 — ciemny popiel podany wymiar jest wymiarem okna do którego pasuje markiza. artykuł przystępny tylko na zamówienie. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie. INSTRUKCJA konstrukcji MARKIZY FAKRO AMZ SOLAR
 • Producent FAKRO 
 • Wymiary 78 x 118 cm
Kolejny Ranking 2021:  Ranking markiz tarasowych elektrycznych - Jakie wybrać najlepsze markizy tarasowe elektryczne?

☆ Markiza tarasowa z napędem Antracyt Nori 3.95 x 3 m Naterial ☆

Markiza tarasowa z napędem Antracyt Nori 3.95 x 3 m Naterial Najniższa Cena Online Ta markiza o wymiarach 4x3 metry z napędem wspaniale nadaje się do ochrony przed słońcem w ciągu dnia i przedłużenia letnich wieczorów dzięki dyskretnie zintegrowanemu oświetleniu LED!\nŚwietnej jakości tkanina akrylowa zapewnia korzystną niepodatność na blaknięcie i perfekcyjną ochronę przed promieniowaniem UV. podczas deszczu o umiarkowanym nasileniu woda ześlizguje się z tkaniny, nie wnikając w nią. Konkretna i szczelna konstrukcja kasety zapewnia ochronę dzianiny, wysięgników i silnika przed warunkami pogodowymi i brudem, co ogranicza konieczność jej konserwacji i zagwarantuje dłuższą żywotność. Dzięki silnikowi ta elektryczna markiza bez wysiłku zapewnia cień, a zdalne sterowanie umożliwia jej wysuwanie i wsuwanie. Markizę można wyposażyć w sprzedawany oddzielnie anemometr,chronić ją przed wiatrem. Po zainstalowaniu markiza z napędem składa się automatycznie, gdy anemometr wykryje silniejszy wiatr. Uchwyty montowane do ściany lub sufitu sprzedawane są oddzielnie. Ten model dostępny jest w dodatku w wersji manualnej (Nori) i z napędem bez diody LED (Nori 2) i w wielu kolorach. Markiza nadaje się do naprawy. Proponujemy części zamienne do tego artykułu, co pozwoli przedłużyć żywotność markizy lub skonsolidować ją do zmieniających się upodobań przez wybranie tkaniny w innym kolorze.
 • Producent NATERIAL 
 • Wymiary 300 x 395 cm

☆ Markiza zewnętrzna amw 78x160 marki Okpol ☆

Markiza zewnętrzna amw 78x160 marki Okpol Najniższa Cena Online OKPOL AMW Markiza zewnętrzna AMW pozwala ograniczyć ilość światła wpuszczanego do wnętrza. Tkanina z włókna szklanego, wytrzymałego na działanie czynników atmosferycznych, chroni poddasze przed nadmiernym nasł onecznieniem, wpływa na obniżenie temperatury i u możliwia częściowe zaciemnienie wnętrza o każdej porze dnia. Zależnie od przekazanego modelu okna dobieramy właściwą markizę - AMW albo AMZ Markiza AMW montowana jest w wewnętrznej części okna. Mechanizm markizy ukryty jest pod górną częścią kołnierza uzyskując tym samym uzupełniającą ochronę. Zwinięta markiza jest od zewnętrznej strony w całości ukryta. Markiza wykonana jest z włókna szklanego niepodatnego na działanie czynników atmosferycznych. Delikatnie rozprasza światło wpadające przez okno gwarantując wyjątkowy klimat wewnątrz. przekazany rozmiar jest rozmiarem okna do którego nadaje się markiza. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie, w celu przypasowania optymalnego modelu markizy. Do okien Okpol o początkowych oznaczeniach: OT, OTV, OT PVC, OC, OSL, NK, NKV oraz Klasik, Venus, Saturn, Mars przeznaczony jest model markizy o oznaczeniu AMZ. (w sytuacji wątpliwości czy markiza będzie pasować, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy)
 • Producent OKPOL 
 • Wymiary 78 x 160 cm

☆ Markiza zewnętrzna amz solar 09 94x140 marki Fakro ☆

Markiza zewnętrzna amz solar 09 94x140 marki Fakro Najniższa Cena Online FAKRO AMZ Solar gr. II Markiza elektryczna to optymalne połączenie produktywności ochrony przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. dzięki temu, że markiza absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, a nie w pomieszczeniu, widocznie lepiej broni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem aniżeli dodatki wewnętrzne. Zezwala na równocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem. Dodatkowo umieszczenie markizy za oknem nie ogranicza powierzchni przeszklenia okna. Markiza zapewnia do 8 razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi. Markiza elektryczna zapewnia nieszablonowy komfort obsługi. Po zamontowaniu markizy starczy nacisnąć przycisk na pilocie lub na sterowniku, a w jednej chwili możemy zasłonić markizą okno dachowe. Możemy ją w dodatku zatrzymać w dowolnej pozycji. Markiza dostępna jest w dwóch wersjach: AMZ Z-Wave zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana przy pomocy pilota albo przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave, AMZ SOLAR zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana za pomocą pilota, Może być sterowana w jednym z trzech trybów: automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (automatyczne rozwijanie, zwijanie przy pomocy pilota), zestaw nie zawiera pilota . Markiza Solar jest zasilana z zestawu akumulatorów 12VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane przez panel solarny. Markiza AMZ wyprodukowana jest z wytrzymałej, wytrzymałej na czynniki atmosferyczne dzianiny z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina ta jest zrolowana na wałku z silnikiem i umieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym nad oknem. W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje stosowne napięcie tkaniny między prowadnicami oraz uniemożliwia wypadaniu dzianiny z prowadnic. Takie połączenie dzianina-profil zwiększa jej wytrzymałość na wiatr. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o szybkości do 120 km/h, a wiatru bocznego, aż do 220km/h. Charakterystyka: skuteczna ochrona przed uciążliwym upałem;ochrona przed nadmiarem promieni słonecznych przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności,zagwarantuje równomierny rozkład natężenia światła, gwarantując naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed destrukcyjnym oddziaływaniem refleksów, wyjątkowo przy pracy z komputeremochrona przed krzywdzącym promieniowaniem UV;zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel,wysoka wytrzymałość na wiatr. Efekt prześwitu względnego 1% - markizy z Grupy II 092 — popiel przekazany wymiar jest wymiarem okna do którego nadaje się markiza. produkt dostępny tylko na zamówienie. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie.
 • Producent FAKRO 
 • Wymiary 94 x 140 cm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.