Ranking Markiz ⇒ Jakie markizy będą najbardziej odpowiednie?

Markiza jest często wybieranym rozwiązaniem, wykorzystywanym na balkonach i tarasach. Jest to rodzaj lekkiego zadaszenia z wysokiej jakości tkaniny, odpornej na czynniki atmosferyczne.

Zadaniem markiz jest ochrona użytkowników przed nagłymi opadami deszczu. Oprócz tego, markiza pozwala na aranżację zacienionej przestrzeni na tarasie czy balkonie, w okresie letnim. Dzięki niej, możliwy jest komfortowy odpoczynek na balkonie, również w letnie i gorące dni. Markizy – jak wybrać te odpowiednie, które spełnią nasze wymagania?

Jakie markizy są najchętniej wybierane? Ranking na Czerwiec 2021

Prezentujemy propozycje markiz, które są najchętniej wybierane przez Kupujących.

Jakie są rodzaje markiz?

Przed wyborem idealnej markizy, warto zapoznać się z rodzajami tych zadaszeń.

 • markizy balkonowe – dedykowane do osłaniania mocno nasłonecznionych balkonów, okien, niewielkich tarasów i loggi;
 • markizy tarasowe – o większych rozmiarach niż modele balkonowe, mają zasięg nawet do 3,5 m. Znajdują zastosowanie w osłanianiu sporych tarasów, ich materiał jest impregnowany, a ramiona składają się przegubowo. Ponadto, można regulować ich kąt nachylenia;
 • markizy koszowe – odznaczają się półokrągłym kształtem, przeważnie wykorzystywane są do dekorowania okien, wejść do lokali użyteczności publicznej oraz witryn, mogą być także zamontowane nad drzwiami balkonowymi.

Markizy – jak wybrać te odpowiednie?

Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na parę kluczowych aspektów, wpływających na wybór najlepszej dla nas opcji.

Materiał wykonania

To właśnie od materiału będzie zależeć jakość markizy i to, ile nam ona posłuży. Zadaszenie musi zostać wykonane z tkaniny szczelnej, odpornej na warunki atmosferyczne, wytrzymałej i oczywiście impregnowanej. Wysokiej jakości markiza będzie skutecznie chroniła nas przed silnym słońcem i deszczem.

Oprócz tego materiał musi być odporny na rozdarcie, zanieczyszczenia powietrza, intensywny wiatr, płowienie, a także pleść i kurz. Powinna także dobrze odbijać szkodliwe promieniowanie UV.

Warto również pamiętać o estetyce wykonania, materiał nie powinien zbyt szybko ulec wypłowieniu, co znacznie popsuje jej wygląd. Markizy zazwyczaj produkowane są z materiałów powlekanych tworzywem sztucznym, przez co są one wysoce wytrzymałe.

Dobra prezencja

Markiza musi także ładnie wyglądać na danym budynku. Kolor powinien być dopasowany do elewacji, tak aby tworzył z nią spójną całość i był ciekawym akcentem. Markizy dostępne na rynku są w wielu kolorach i wzorach, więc z łatwością można dopasować wygląd danego modelu do własnego gustu oraz wyglądu tarasu czy balkonu.

Co ważne, markizy można umieścić właściwie w dowolnym miejscu (wnęka, sufit, ściana).

Wymiary

Markiza powinna być idealnie dopasowana do rozmiaru tarasu. Co ważne, jej powierzchnia musi być większa od przestrzeni, która ma zostać nią osłonięta. Warto więc przed zakupem markizy dokładnie wymierzyć powierzchnię, która ma zostać zacieniona. Następnie do uzyskanych wyników należy jeszcze dodać ok. 1,5 metra. Oprócz tego, do markizy z obu stron warto dodać jeszcze metr – w ten sposób wnętrze domu nie będzie się bardzo nagrzewało w lecie.

Sposób rozwijania markizy

Klasycznym rozwiązaniem jest rozwianie markizy przy pomocy specjalnej taśmy, którą trzeba podciągnąć lub opuścić zasłonę. Nowocześniejszą propozycją są korby, a najnowszą opcją są specjalne elektryczne silniki. Zastosowanie pilota, dzięki któremu można sterować markizą, jest oczywiście najwygodniejszym rozwiązaniem. Należy jednak mieć na uwadze, że taki system jest narażony na awarię.

Potrzeby użytkowników

Przed zakupem markizy należy wziąć także pod uwagę swoje własne potrzeby. Przede wszystkim ważne jest to, do czego właściwie takie zadaszenie będzie nam służyć. Markizy do tarasu oraz balkonu różnią się od siebie.

Przed wybraniem idealnego modelu należy także zastanowić się nad wyborem rodzaju sterowania. Niezbędne jest także dokonanie właściwych pomiarów miejsca, gdzie będzie ona użytkowana (szerokość, głębokość, stopień nasłonecznienia, kąt nachylenia, sposób montowania).

Jasna czy może ciemna markiza?

To od poziomu jasności zależeć będzie stopień blokowania światła, przez co podwyższy się komfort wypoczynku na tarasie czy balkonie. Podjęta decyzja wpłynie również na efekt wizualny całego budynku.

Oprócz tego kolory wpływają w dużym stopniu na nasze samopoczucie. Kolor biały i zielony uspokaja, niebieski dodaje świeżości i jest odprężający, natomiast pomarańczowy dodaje energii.

Ranking Markiz + Opis – Czerwiec 2021

Pełne zestawienie TOP10 najchętniej wybieranych markiz, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking zawierający polecane markizy jest aktualizowany na bieżąco.

☆ Markiza zewnętrzna amw 78x140 marki Okpol ☆

Markiza zewnętrzna amw 78x140 marki Okpol Najniższa Cena Online OKPOL AMW Markiza zewnętrzna AMW pozwala ograniczyć liczba światła wpuszczanego do wnętrza. Tkanina z włókna szklanego, wytrzymałego na działanie czynników atmosferycznych, broni poddasze przed nadmiernym nasł onecznieniem, wpływa na obniżenie temperatury i u osiągalnia częściowe zaciemnienie wnętrza o każdej porze dnia. Zależnie od podanego modelu okna dobieramy właściwą markizę - AMW albo AMZ Markiza AMW montowana jest w wewnętrznej części okna. Mechanizm markizy ukryty jest pod górną częścią kołnierza uzyskując tym samym uzupełniającą ochronę. Zwinięta markiza jest od zewnętrznej strony kompletnie ukryta. Markiza tworzona jest z włókna szklanego opornego na działanie czynników atmosferycznych. Delikatnie rozprasza światło wpadające przez okno zapewniając unikatowy klimat wewnątrz. przekazany wymiar jest wymiarem okna do którego pasuje markiza. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie, w celu dostosowania odpowiedniego modelu markizy. Do okien Okpol o początkowych oznaczeniach: OT, OTV, OT PVC, OC, OSL, NK, NKV, a także Klasik, Venus, Saturn, Mars przeznaczony jest model markizy o oznaczeniu AMZ. (w sytuacji wątpliwości czy markiza będzie pasować, prosimy o kontakt telefoniczny albo mailowy)
 • Producent OKPOL 
 • Wymiary 78 x 140 cm

☆ Markiza zewnętrzna OKPOL AMW 78x118 ☆

Markiza zewnętrzna OKPOL AMW 78x118 Najniższa Cena Online OKPOL AMW Markiza zewnętrzna AMW pozwala ograniczyć liczba światła wpuszczanego do wnętrza. Tkanina z włókna szklanego, opornego na działanie czynników atmosferycznych, chroni poddasze przed nadmiernym nasł onecznieniem, wpływa na obniżenie temperatury i u realnia częściowe zaciemnienie wnętrza o każdej porze dnia. Zależnie od przekazanego modelu okna dobieramy właściwą markizę - AMW albo AMZ Markiza AMW montowana jest w wewnętrznej części okna. Mechanizm markizy ukryty jest pod górną częścią kołnierza uzyskując tym samym dopełniającą ochronę. Zwinięta markiza jest od zewnętrznej strony całkowicie ukryta. Markiza wykonana jest z włókna szklanego niepodatnego na działanie czynników atmosferycznych. Delikatnie rozprasza światło wpadające przez okno zapewniając nieszablonowy klimat wewnątrz. przekazany wymiar jest wymiarem okna do którego nadaje się markiza. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie, w celu dobrania adekwatnego modelu markizy. Do okien Okpol o początkowych oznaczeniach: OT, OTV, OT PVC, OC, OSL, NK, NKV, a także Klasik, Venus, Saturn, Mars dedykowany jest model markizy o oznaczeniu AMZ. (w przypadku wątpliwości czy markiza będzie pasować, prosimy o kontakt telefoniczny albo mailowy)
 • Producent OKPOL 
 • Wymiary 78 x 118 cm

☆ Markiza zewnętrzna OKPOL AMZ 78x118 ☆

Markiza zewnętrzna OKPOL AMZ 78x118 Najniższa Cena Online OKPOL AMZ/AMW Markiza zewnętrzna AMZ/AMW pozwala ograniczyć ilość światła wpuszczanego do pomieszczenia. Tkanina z włókna szklanego, wytrzymałego na działanie czynników atmosferycznych, chroni poddasze przed nadmiernym nasł onecznieniem, wpływa na obniżenie temperatury i u osiągalnia częściowe zaciemnienie pomieszczenia o każdej porze dnia. Zależnie od podanego modelu okna dobieramy właściwą markizę - AMW albo AMZ Markiza AMW montowana jest w wewnętrznej części okna. Mechanizm markizy ukryty jest pod górną częścią kołnierza uzyskując tym samym dodatkową ochronę. Zwinięta markiza jest od zewnętrznej strony kompletnie ukryta. Markiza AMZ montowana jest na zewnętrznej części okna, mechanizm markizy ukryty jest w kasecie. Markiza produkowana jest z włókna szklanego odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Subtelnie rozprasza światło wpadające przez okno zapewniając wyjątkowy klimat w środku. podany wymiar jest wymiarem okna do którego nadaje się markiza. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie, w celu przypasowania adekwatnego modelu markizy. Do okien Okpol o początkowych oznaczeniach: OT, OTV, OT PVC, OC, OSL, NK, NKV i Klasik, Venus, Saturn, Mars dedykowany jest model markizy o oznaczeniu AMZ. (w przypadku wątpliwości czy markiza będzie pasować, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy)
 • Producent OKPOL 
 • Wymiary 78 x 118 cm

☆ Markiza zewnętrzna FAKRO AMZ New Line 07 78x140 ☆

Markiza zewnętrzna FAKRO AMZ New Line 07 78x140 Najniższa Cena Online FAKRO AMZ New Line Gr. I Markiza AMZ New Line stanowi trafne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym, zezwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni niezwykle poprawnie chroni wnętrze przed upałem. gwarantuje jeszcze naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co jest bardzo ważne podczas pracy z komputerem. Markiza tworzona jest z wytrzymałej, niepodatnej na czynniki atmosferyczne siatki. Jest ona zrolowana na wałku ze sprężyną i włożona w kaseton aluminiowy montowany nad oknem. Taka kompozycja zezwala na łatwą obsługę markizy oraz zezwala na wykorzystanie szerszego materiału, co wydajniej zacienia wnętrze. W pakiecie z markizą znajduje się drążek o długości 80 cm. Przystępny jest też drążek ZSZ o długości 150 cm. AMZ NewLine ma nową kasetę, znacząco polepszającą estetykę i sztywność markiz,AMZ i AMZ NewLine do okien obrotowych FT_, PTP o podwyższonej osi obrotu FYP proSky i uchylno obrotowych FP_, PPP preSelect, Charakterystyka najkorzystniejsza ochrona przed uciążliwym upałem (efekt - wartość), skuteczne zacienienie wnętrza przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności,komfortowa obsługa - markizą można zasłonić okno na całe latobez potrzeby codziennego rozwijania i zwijania,łatwy montaż - markizę montujemy od w środku (wystarczy wykręcić cztery wkręty i ponownie je wkręcić w te same otwory),ochrona przed promieniami UV,zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel. Efekt prześwitu względnego 10% - markizy z Grupy I i II podany rozmiar jest rozmiarem okna do którego nadaje się markiza. Markizy AMZ NewLine są kompatybilne z oknami FAKRO wykonanymi po roku 2007. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie. Montaż markizy AMZ w wersji New Line jest realny, jeśli między górnym kołnierzem okna a dachówką zachowany jest drobny odstęp 6 cm.
 • Producent FAKRO 
 • Wymiary 78 x 140 cm

☆ Markiza zewnętrzna OKPOL AMZ 78x140, amz 78x140 ☆

Markiza zewnętrzna OKPOL AMZ 78x140, amz 78x140 Najniższa Cena Online OKPOL AMZ/AMW Markiza zewnętrzna AMZ/AMW pozwala ograniczyć ilość światła wpuszczanego do pomieszczenia. Dzianina z włókna szklanego, niepodatnego na działanie czynników atmosferycznych, broni poddasze przed nadmiernym nasł onecznieniem, wpływa na obniżenie temperatury i u realnia częściowe zaciemnienie wnętrza o każdej porze dnia. Zależnie od podanego modelu okna dobieramy właściwą markizę - AMW albo AMZ Markiza AMW montowana jest w wewnętrznej części okna. Mechanizm markizy ukryty jest pod górną częścią kołnierza uzyskując tym samym uzupełniającą ochronę. Zwinięta markiza jest od zewnętrznej strony w całości ukryta. Markiza AMZ montowana jest na zewnętrznej części okna, mechanizm markizy ukryty jest w kasecie. Markiza wytwarzana jest z włókna szklanego wytrzymałego na działanie czynników atmosferycznych. Subtelnie rozprasza światło wpadające poprzez okno zapewniając wyjątkowy klimat w środku. podany wymiar jest wymiarem okna do którego pasuje markiza. Zamawiając akcesoria należy podać oznaczenie z tabliczki znamionowej, która znajduje się na górnym ramieniu skrzydła po jego prawej stronie, w celu dobrania odpowiedniego modelu markizy. Do okien Okpol o początkowych oznaczeniach: OT, OTV, OT PVC, OC, OSL, NK, NKV oraz Klasik, Venus, Saturn, Mars asygnowany jest model markizy o oznaczeniu AMZ. (w przypadku wątpliwości czy markiza będzie pasować, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy)
 • Producent OKPOL 
 • Wymiary 78 x 140 cm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *