Ranking Moskitier okiennych ⇒ Jakie moskitiery na okno będą odpowiednie?

W okresie wiosennym i letnim mieszkania narażone są na uciążliwą obecność owadów. Przedostają się one do pomieszczeń głównie przez uchylone okna oraz otwarte drzwi. Jednak jest na to sposób. Moskitiery są w stanie ochronić nas przed tymi nieproszonymi gośćmi, nie rezygnując z wietrzenia pomieszczeń.

To sposób na udany relaks po ciężkim dniu pracy i spokojny sen przy otwartym oknie. Oferta tych produktów jest bardzo bogata, bez trudu znajdziemy dla siebie idealne rozwiązanie.

Jakie moskitiery okienne są najchętniej wybierane? Ranking na Listopad 2021

Prezentujemy propozycje moskitier na okno, które są najchętniej wybierane przez Kupujących.

Jakie kryteria brać najlepiej pod uwagę? Kupujemy moskitierę okienną

Przed zakupem tego produktu, należy zastanowić się, przed czym mają nas one chronić. W ten sposób dopasujemy optymalną gęstość siatki. Najczęściej wybierane są modele w rozstawie co 1,2 mm, wtedy do pomieszczenia nie przedostaną się ani niewielkie owady, ani fruwające w powietrzu pyłki.

Kolejny Ranking 2021:  Ranking Moskitier podróżnych - Jakie wybrać najlepsze moskitiery podróżne?

Warto pamiętać, że nie wystarczy zamocować moskitiery jedynie w sypialniach. Drobne owady przedostać się mogą przez wszystkie otwarte okna czy drzwi i będą się przemieszczać w bardzo szybkim tempie. Decydując się na montaż moskitier, należy więc uwzględnić wszelkie znajdujące się w mieszkaniu okna oraz drzwi.

Wybierając je, należy zwrócić uwagę również na jakość. Siatki powinny być solidne i wytrzymałe. Jeśli mieszkamy ze zwierzętami, najlepiej zdecydować się na specjalne modele, wykonane z mocnych materiałów. Moskitiery znajdują zastosowanie praktycznie w każdym domu, altance działkowej, biurze, restauracjach, czyli wszędzie tam, gdzie chcemy ograniczyć kontakt z owadami.

Jakie rodzaje zabezpieczeń przed owadami?

  • Moskitiera na rzepy – bardzo mobilny produkt, prosty w obsłudze i tani. Taki model jednak ma swoje wady, nie zbyt dobrze dolega do framug, przez co nie wykazuje się wysoką skutecznością, a ponadto nie prezentuje się ładnie.
  • Moskitiera ramkowa – zapewnia wyższą skuteczność, a przy tym prezentuje się estetyczniej od moskitiery na rzepy. Taki model musi precyzyjnie dolegać do okna.
  • Moskitiera rolowana – wysokiej jakości moskitiera, swoją konstrukcją i sposobem działania przypomina zwijane rolety. Zazwyczaj jest ona wykonywana na wymiar i mocowana przez profesjonalistę.

Jakie moskitiery na okna dachowe?

Moskitiery wykorzystywane na okna dachowe mogą być rozwijane czy naklejane, tak samo, jak w przypadku rolet pokojowych. Polecane są na poddasza, gdzie przeważają okna dachowe. Jeśli tego rodzaju okno jest tylko w jednym pokoju, wówczas nie trzeba montować tam moskitiery, a wystarczy je zamontować na części okien ściennych czy balkonowych.

Jakie moskitiery okienne na okna z roletami wewnętrznymi?

Moskitiery okienne mogą być używane również na okna z roletą wewnętrzną. Niekiedy można je również zintegrować z prowadnicą rolety wewnętrznej albo też zamontować w sposób niezależny od niej. Do wyboru są osadzone w ramie aluminiowej, czy też moskitiery przesuwne z włókna szklanego. Montowane są w prowadnicy rolety, co ważne są w uniwersalnym rozmiarze, z tego względu można je dopasować do wielkości okna.

Dla okien z roletą wewnętrzną polecane są takie moskitiery rolowane. Takie moskitiery montuje się we wnęce okiennej od zewnątrz, przez co nie przeszkadzają one w działaniu rolety wewnętrznej. Posiadają również specjalne szczotki, które zapewniają szczelność, a także mechanizm sprężynowy, dzięki któremu można je sprawnie zwinąć. Na okna dachowe można również zamontować zwykłe moskitiery siatkowe na rzepy albo moskitiery ramkowe.

Jakie moskitiery okienne do zadań specjalnych?

Jeśli mamy w domu zwierzęta wówczas zwykła moskitiera może nie spełnić swojego zadania, gdyż zbyt długo nie przetrwa. Pazury psa czy kota bez problemu przerwą siatkę z włókna szklanego, z tego względu lepszą opcją będzie siatka aluminiowa czy stalowa. Moskitiery odporne na zniszczenie przez zwierzęta, można zakupić w wersji ramkowej, są one oczywiście droższe, aniżeli modele z mniej wytrzymałych materiałów.

Jaki kolor moskitiery wybrać?

Dostępne są dwa podstawowe kolory moskitier tekstylnych, czyli czerń i biel. Oprócz tego, zakupić można moskitiery aluminiowe w kolorze metalu.

  • Moskitiera czarna – trochę zaciemnia obraz widziany przez okno, jednak i tak dobrze wszystko przez nią widać.
  • Moskitiera biała – niestety szybko ulega zabrudzeniu, obraz widziany przez okno jest mniej wyraźny, nie jest zaciemniony.
  • Moskitiera metalowa – z czasem nie zmienia koloru, nie wpływa również na jakość obrazu.
Kolejny Ranking 2021:  Ranking Moskitier harmonijkowych - Jakie wybrać najlepsze moskitiery harmonijkowe?

Ranking Moskitier okiennych + Opis – Listopad 2021

Pełne zestawienie TOP10 najchętniej wybieranych moskitier na okna, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking zawierający polecane moskitiery okienne jest aktualizowany na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *