Ranking Zasłon do salonu ⇒ Jak wybrać dobrą zasłonę do salonu?

Odpowiedni wybór tkanin odgrywa ważną rolę w aranżacji salonu. Materiałowe dodatki sprawiają, że pomieszczenie staje się ciepłe i eleganckie. Dzięki nim cała stylizacja nabiera charakteru. Bardzo istotna jest zwłaszcza oprawa okienna. Zasłony pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również wpływają znacznie na dopływ światła naturalnego do wnętrza.

Jakie zasłony do salonu są najchętniej wybierane? Ranking na Luty 2022

Prezentujemy propozycje zasłon do salonu, które są najchętniej wybierane przez Kupujących.

Jakie powinny być idealne zasłony do salonu?

Salon jest niezwykle reprezentatywnym pomieszczeniem. To właśnie do niego zapraszamy swoich gości, a więc chcemy, żeby wyglądał on estetycznie i efektownie. Zasłony do tego pomieszczenia muszą być przede wszystkim ładne i praktyczne.

Kolejny Ranking 2021:  Ranking Zasłon 3D ⇒ Jakie wybrać najlepsze zasłony 3D?

Decydując się na zasłony do salonu, zwróćmy uwagę na to, jak się one prezentują i czy wpasują się w całą aranżację wnętrza. Ważny jest nie tylko ich kolor, ale również wszelkie detale. Możemy wybierać wśród oryginalnych wzorzystych modeli, jak i tych stonowanych i gładkich. Co ważne, nie każda tkanina sprawdzi się w roli zasłony. Tylko wybierając odpowiedni materiał na zasłonę, można uzyskać zadowalający rezultat.

Na co zwrócić uwagę wybierając zasłony do salonu?

Materiał

Zastanówmy się najpierw jakie zadanie ma pełnić zasłona do salonu. Producenci oferują wiele różnych tkanin na zasłony, z których można samodzielnie uszyć swój wymarzony model czy też zlecić jego uszycie. Możliwości jest wiele, a my musimy jedynie dobrać materiał spełniający nasze wymagania. Istotna jest przede wszystkim grubość wybranej tkaniny. Niektóre mogą jedynie delikatnie zaciemniać widok za oknem, a przez swój jasny kolor rozświetlać i powiększać optycznie pomieszczenie. Inne natomiast mogą zapewnić całkowite zaciemnienie.

Co ważne, nowoczesne tkaniny typu blackout mogą równocześnie świetnie zaciemniać pomieszczenie i być przy tym w jasnych barwach. Do wyboru mamy takie tkaniny jak: len, woal, bawełna, tiul, welur, szyfon.

Wielkość oraz wygląd pomieszczenia

Nie bez znaczenia jest również wielkość pomieszczenia i barwy, jakie w nim przeważają. Idealne zasłony do salonu nie mogą przytłaczać wnętrza, a jedynie dopełniać jego wygląd. W przypadku przestronnych wnętrz z dużymi oknami sprawdzą się jednakowe zwiewne i subtelne zasłony (tiulowe, szyfonowe), jak i grubsze i cięższe (aksamitne, welurowe).

Jeśli natomiast pomieszczenie jest stosunkowo niewielkie, wówczas zrezygnujmy z ciężkich zasłon na rzecz tych lekkich i zwiewnych. Modele ze zbyt grubych materiałów mogą dodatkowo zmniejszyć przestrzeń i znacznie ją przytłoczyć.

Odpowiedni rozmiar

Jeśli chcemy uszyć zasłony do salonu, trzeba pamiętać, że muszą mieć one odpowiednie rozmiary. Najlepiej wtedy zmierzyć wysokość materiału od podłogi do rurki karnisza albo żabek. Warto zamówić 3-4 centymetrów więcej, aby przeszyć brzegi. Należy także policzyć szerokość, uwzględniając taśmę marszczoną. Kupując gotowe zasłony, także warto zmierzyć okno, gdyż powinny one zasłaniać jego całą szerokość i długość.

Spójność z pozostałymi tekstyliami

W salonie znajduje się zazwyczaj wiele różnych tekstyliów. Muszą one pasować do siebie i tworzyć jedną, spójną aranżację. Wszelkie koce, narzuty, poduszki, obrusy i serwetki powinny współgrać ze sobą. Podczas zakupu zasłon do salonu, pamiętajmy, aby wybrać ich odpowiedni kolor i wzór, aby odpowiadał on stylowi pozostałych elementów. Nie warto przesadzać z ilością kolorów, najlepiej wybrać parę dominujących barw. Popularne są zwłaszcza pastele, czy spokoje beże i szarości, łączone z bielą i czernią.

Upięcie zasłon

Ważne jest także samo upięcie zasłon. Zazwyczaj w salonach królują wiszące i lekko marszczone zasłony. Karnisz w wielu przypadkach montowany jest na suficie, a zasłony sięgają aż do podłogi. Taka oprawa okienna optycznie podwyższa wnętrze. Inny rozwianiem jest podpinanie w stylu pałacowym, świetnie pasujące do aranżacji w stylu prowansalskim, francuskim i glamour. Formą upięcia są zazwyczaj bogato zdobione klamry, sznury czy pasy.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać podczas zakupu zasłon do salonu?

  • ciężkie zasłony z dużymi wzorami nie nadają się do niewielkich salonów
  • do małych pomieszczeń postawmy na jasne i zwiewne oprawy okienne
  • decydując się na tkaniny weźmy pod uwagę zarówno wielkość jak, i nasłonecznienie salonu
  • próbujmy różnych upięć zasłon, aby uzyskać jak najlepszy efekt
Kolejny Ranking 2021:  Ranking Zasłon panelowych ⇒ Jakie wybrać najlepsze zasłony panelowe?

Ranking Zasłon do salonu + Opis – Luty 2022

Pełne zestawienie TOP10 najchętniej wybieranych zasłon do salonu, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking zawierający polecane zasłony do salonu jest aktualizowany na bieżąco.

☆ B2b partner Zasłona paskowa - ruchome lamele ☆

B2b partner Zasłona paskowa - ruchome lamele Najniższa Cena Online jest to zasłona zapobiegająca przeciągom w otworze wejściowym zasłonę tworzą pasy zmiękczonego plastiku różnorodnej szerokości i grubości oraz wzajemnego krycia, dzięki temu można je montować w otworach o różnych wymiarach przydatne są przeważnie w pomieszczeniach przemysłowych, w których potrzeba zapobiec unikowi ciepła, obniżyć liczba kurzu, który dostaje się do pomieszczenia, ograniczyć poziom halasu, można dodatkowo zakupić lamele spawalnicze, którymi można oddzielić pomieszczenie do spawania zasłona paskowa dostarczana jest w wariancie trwałym z możliwością konstrukcji w otworze lub nad otworem; drugim wariantem jest zasłona ruchoma, którą można w przypadku zapotrzebowania odsunąć wzdłóż ściany poza otwór, zasłona ruchoma nie pasuje do otworów przez które będą jeździć wózki wysokiego podnoszenia ze względów bezpieczeństwa każda zasłona jest po bokach zakończona czerwoną lamelą typowe zasłony wykorzystywane są w pomieszczeniach z temperaturą od -15°C do +60°C montaż...
  • Producent B2B Partner 
Kolejny Ranking 2021:  Ranking Zasłon granatowych ⇒ Jakie wybrać najlepsze zasłony granatowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.