Ranking Zasłon do salonu ⇒ Jak wybrać dobrą zasłonę do salonu?

Odpowiedni wybór tkanin odgrywa ważną rolę w aranżacji salonu. Materiałowe dodatki sprawiają, że pomieszczenie staje się ciepłe i eleganckie. Dzięki nim cała stylizacja nabiera charakteru. Bardzo istotna jest zwłaszcza oprawa okienna. Zasłony pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również wpływają znacznie na dopływ światła naturalnego do wnętrza.

Jakie zasłony do salonu są najchętniej wybierane? Ranking na Czerwiec 2021

Prezentujemy propozycje zasłon do salonu, które są najchętniej wybierane przez Kupujących.

Jakie powinny być idealne zasłony do salonu?

Salon jest niezwykle reprezentatywnym pomieszczeniem. To właśnie do niego zapraszamy swoich gości, a więc chcemy, żeby wyglądał on estetycznie i efektownie. Zasłony do tego pomieszczenia muszą być przede wszystkim ładne i praktyczne.

Decydując się na zasłony do salonu, zwróćmy uwagę na to, jak się one prezentują i czy wpasują się w całą aranżację wnętrza. Ważny jest nie tylko ich kolor, ale również wszelkie detale. Możemy wybierać wśród oryginalnych wzorzystych modeli, jak i tych stonowanych i gładkich. Co ważne, nie każda tkanina sprawdzi się w roli zasłony. Tylko wybierając odpowiedni materiał na zasłonę, można uzyskać zadowalający rezultat.

Na co zwrócić uwagę wybierając zasłony do salonu?

Materiał

Zastanówmy się najpierw jakie zadanie ma pełnić zasłona do salonu. Producenci oferują wiele różnych tkanin na zasłony, z których można samodzielnie uszyć swój wymarzony model czy też zlecić jego uszycie. Możliwości jest wiele, a my musimy jedynie dobrać materiał spełniający nasze wymagania. Istotna jest przede wszystkim grubość wybranej tkaniny. Niektóre mogą jedynie delikatnie zaciemniać widok za oknem, a przez swój jasny kolor rozświetlać i powiększać optycznie pomieszczenie. Inne natomiast mogą zapewnić całkowite zaciemnienie.

Co ważne, nowoczesne tkaniny typu blackout mogą równocześnie świetnie zaciemniać pomieszczenie i być przy tym w jasnych barwach. Do wyboru mamy takie tkaniny jak: len, woal, bawełna, tiul, welur, szyfon.

Wielkość oraz wygląd pomieszczenia

Nie bez znaczenia jest również wielkość pomieszczenia i barwy, jakie w nim przeważają. Idealne zasłony do salonu nie mogą przytłaczać wnętrza, a jedynie dopełniać jego wygląd. W przypadku przestronnych wnętrz z dużymi oknami sprawdzą się jednakowe zwiewne i subtelne zasłony (tiulowe, szyfonowe), jak i grubsze i cięższe (aksamitne, welurowe).

Jeśli natomiast pomieszczenie jest stosunkowo niewielkie, wówczas zrezygnujmy z ciężkich zasłon na rzecz tych lekkich i zwiewnych. Modele ze zbyt grubych materiałów mogą dodatkowo zmniejszyć przestrzeń i znacznie ją przytłoczyć.

Odpowiedni rozmiar

Jeśli chcemy uszyć zasłony do salonu, trzeba pamiętać, że muszą mieć one odpowiednie rozmiary. Najlepiej wtedy zmierzyć wysokość materiału od podłogi do rurki karnisza albo żabek. Warto zamówić 3-4 centymetrów więcej, aby przeszyć brzegi. Należy także policzyć szerokość, uwzględniając taśmę marszczoną. Kupując gotowe zasłony, także warto zmierzyć okno, gdyż powinny one zasłaniać jego całą szerokość i długość.

Spójność z pozostałymi tekstyliami

W salonie znajduje się zazwyczaj wiele różnych tekstyliów. Muszą one pasować do siebie i tworzyć jedną, spójną aranżację. Wszelkie koce, narzuty, poduszki, obrusy i serwetki powinny współgrać ze sobą. Podczas zakupu zasłon do salonu, pamiętajmy, aby wybrać ich odpowiedni kolor i wzór, aby odpowiadał on stylowi pozostałych elementów. Nie warto przesadzać z ilością kolorów, najlepiej wybrać parę dominujących barw. Popularne są zwłaszcza pastele, czy spokoje beże i szarości, łączone z bielą i czernią.

Upięcie zasłon

Ważne jest także samo upięcie zasłon. Zazwyczaj w salonach królują wiszące i lekko marszczone zasłony. Karnisz w wielu przypadkach montowany jest na suficie, a zasłony sięgają aż do podłogi. Taka oprawa okienna optycznie podwyższa wnętrze. Inny rozwianiem jest podpinanie w stylu pałacowym, świetnie pasujące do aranżacji w stylu prowansalskim, francuskim i glamour. Formą upięcia są zazwyczaj bogato zdobione klamry, sznury czy pasy.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać podczas zakupu zasłon do salonu?

  • ciężkie zasłony z dużymi wzorami nie nadają się do niewielkich salonów
  • do małych pomieszczeń postawmy na jasne i zwiewne oprawy okienne
  • decydując się na tkaniny weźmy pod uwagę zarówno wielkość jak, i nasłonecznienie salonu
  • próbujmy różnych upięć zasłon, aby uzyskać jak najlepszy efekt

Ranking Zasłon do salonu + Opis – Czerwiec 2021

Pełne zestawienie TOP10 najchętniej wybieranych zasłon do salonu, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking zawierający polecane zasłony do salonu jest aktualizowany na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *